Ayrıcalıklı B2B toptan satış portalınız

Stocklots24 Logo
Türkiye

Güncel arama

Yardım ve Destek

Hilfe

Stocklots24 Yardım & Destek


1.Stocklots24 Hakkında Genel Sorular
2.Kayıt ve Hesap Hakkında Sorular
3.Müşteri Menüsü Hakkında Sorular
4. Güvenli Ticaret için Bazı Öneriler
5.Destek


1.Stocklots24 Hakkında


Stocklots24 nedir?

Stocklots24 yeni ve seri sonu ürünler için dünya çapında kullanımda olan bağımsız bir B2B (business-to-business) ticaret platformudur. Bütün iletişim ve haberleşmeler doğrudan satıcı ve alıcı arasında gerçekleşir. Ürün hakkında bilgilere ulaşmak için, öncelikle kayıt işlemlerininizi yapmanız ve daha sonra sistemde kullanıcı olarak oturum açmanız gerekir. Ancak bu şekilde satıcı bilgilerini ve ürün açıklamasını görüntüleyebilirsiniz.


Neden Stocklots24 üyeliği 94,01 € (KDV Dahil) ücretlendirilir?

Bir defaya mahsus alınan kayıt ücreti, sizi dürüst olmayan satıcılardan korur ve sözkonusu kişileri bu platformdan uzak tutar. Deneyimlerimiz bize, dürüst olmayan satıcıların kayıt ücreti ödeme zorunluluğu bulunan platformlardan kısmen uzak durduklarını kanıtlamıştır.


İlginç bir teklif gördüm. Nasıl sipariş edebilirim veya nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?

Bunun için kayıt olup sistemde oturum açmanız gerekir. Daha sonra, sözkonusu satıcıya Stocklots24 mesaj hattından bir mesaj gönderebilirsiniz. Mesajınız anında satıcının kayıtlı e-posta adresine ve Stocklots24 posta kutusuna ulaşır. Ürünü doğrudan "Şimdi satın al" butonuna tıklayarak da satın alabilirsiniz. Bu şekilde, satıcıya, alıcının tüm kişisel bilgilerini içeren bir mesaj gönderilir. Tabi alıcı da satıcının kişisel bilgilerini içeren bir mesaj alır. Eğer "Şimdi satın al" işlevini kullanarak bir ürün satın aldıysanız, başarılı bir işlemden sonra ticaret ortağınızı değerlendirme fırsatına sahipsiniz.


Platform üzerinden bir satıcı ile nasıl irtibat kurabilirim?

Bunun için kayıt olup sistemde oturum açmanız gerekir. Seçtiğiniz ürünün üzerine tıklayarak satıcı ile doğrudan irtibata geçebilirsiniz. Satıcı, bu mesajı kayıtlı e-posta adresinde ve Stocklots24 posta kutusuda hemen görecektir. Bu mesaj, aynı zamanda müşteri menünüzde yer alan "gönderilen mesajlar" hanesine kaydedilir.


Bir şirket hakkında nasıl bilgi edinebilirim?

Sistemde oturum açılmış ise, şirket ismi üzerine tek bir tıklama yeterlidir. Buradan şirket adresi, şirket logosu ve mevcut diğer tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.


Hangi ürünlerin satışı yasaktır?


 • Hisse senedi, menkul değerler, borç senetleri v.b. belgeler
 • Seks içerikli ilanlar
 • Arkeolojik eserler
 • Resmi belgeler ve resmi makamlar tarafından düzenlenmiş evraklar
 • Şifre çözücü programlar ve sözkonusu programlarla bağlantılı malzemeler
 • Uyuşturucu ve uyuşturucu türevi maddeler
 • Patlayıcılar, kimyasal ve vücuda zararlı tüm maddeler
 • Giriş biletleri, uçak, tren v.b. biletler
 • Garanti sertifikaları
 • Arsa ve arsa kullanım hakları
 • İndirilebilen medya içerikleri
 • Gençler için tehlike arz eden medya içerikleri
 • Kredi kartı
 • Organ ve insan vücuduna dair parçalar
 • İlaç, reçete v.b. sağlık malzemeleri
 • Irkçılık içeren ürünler
 • Taklit veya sahte ürünler
 • Tütün ve tütün mamullleri
 • Soyu tükenmekte veya koruma altında olan hayvan ve bitkiler
 • Kanun tarafından satışı yasak olan elektronik malzemeler
 • Silah, bıçak ve aksesuarları
Uluslararası ticaret kurallarına bağlı olarak ayrıca şu ürünlerin satışı yasak olabilir:
 • Ticari ambargo uygulanan ürünler
 • Katalog, kaynak ve internet adresleri (URL)
 • Alkol
 • Loto ve piyango biletleri
Bu liste, Stocklots24 üzerinden satışı yasak olan tüm ürünleri içermez. Satışı yasak olan ürünleri sıralayan genel bir listedir. Ürününüzü Stocklots24 üzerinden satışa sunup sunamayacağınız hakkında çekinceniz varsa, lütfen bize e-posta yoluyla danışınız.2.Kayıt ve Hesap Hakkında Sorular

Beni ne gibi masraflar bekliyor?
Kayıt için bir defaya mahsus 79,00€ (+ KDV) kayıt ücreti ödenmesi gerekir. Ürün eklemek ve ürün satın almak için herhangi bir ek ücret talep edilmez. Ürününüzü "Anasayfa Ürünü" olarak sunmak, sertifikalı üyelik ve satıcı/şirket veritabanına erişim gibi hizmetlerimizden bir defaya mahsus talep edilen cüzi bir ücret karşılığında yararlanabilirsiniz. İsteğe bağlı olan sertifikalı üyeliğin ücreti, yıllık 119,00€ (+ KDV)'dir.

Kayıt işlemlerimi nasıl gerçekleştirebilirim?
Kayıt işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz. Gerekli haneleri doldurduktan ve Genel Satış Koşulları'nı kabul ettikten sonra kayıt işleminiz tamamlanır. Daha sonra, bir defaya mahsus alınan kayıt ücreti için tercih ettiğiniz ödeme şeklini seçebilirsiniz. Ödemeyi, Paypal, kredi kartı veya havale şeklinde yapabilirsiniz. Paypal ve kredi kartı ile ödemede hesabınız hemen kullanıma açılır. Havale ile ödemede, hesabınız, ödeme bize ulaştıktan sonra kullanıma açılacaktır. Hesabınız kullanıma açıldıktan sonra tüm satıcı/şirket bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Kaydım ve hesabım sadece bir ülkeyi mi kapsıyor yoksa dünya çapında geçerli mi?
Kaydınız dünya genelinde geçerlidir. Restposten24 ve Stocklots24'ün dünya çapında hizmet veren tüm platformlarına oturum bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz.

Üyelik otomatik olarak mı sona erer, benim mi iptal etmem gerekir?
Üyeliğiniz siz istediğiniz sürece devam eder. Dilediğiniz an üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Üyeliğinizi iptal ettiğiniz takdirde, kişisel bilgileriniz sistemimizden silinecektir.

Oturum açmada sorun yaşıyorum.
Stocklots24 üzerinde oturum açmak için kaydınız sırasında belirttiğiniz e-posta adresi ve kendi seçtiğiniz şifreyi girmeniz yeterlidir. Şifrenizi unuttuysanız, yeni bir şifre almak için buraya tıklayınız. Oturum açmak için internet tarayıcınız cookie'lere izin vermelidir. Oturum açmada yaşadığınız sorun güvenlik ayarlarınızdaki değişikliklerden kaynaklanıyor olabilir. Tarayıcınızın başlangıç yapılandırmasını veya standart ayarlarını kullanmanız önerilmektedir.

Şirket profilimi, kişisel bilgilerimi veya şifremi nasıl değiştirebilirim?
Öncelikle oturum açmanız gerekir. Daha sonra "Müşteri Menüsü" ve "Kullanıcı Bilgilerim" üzerine tıklayarak kişisel bilgilerinizde değişiklik yapabilirsiniz.

Ticaret ortaklarım hakkındaki değerlendirmelerimi nasıl gönderirim?
Bir ticaret ortağınız hakkında değerlendirmede bulunmak için müşteri menüsü içinde yer alan "Değerlendirme gönder" kısmına tıklamanız yeterlidir. Burada, "Şimdi satın al" butonu aracılığıyla işlem gerçekleştirdiğiniz profesyonellerin bir listesi bulunmaktadır. Sadece bu butonu/işlevi kullanarak işlem gerçekleştirdiğiniz ticaret ortaklaklarınız hakkında değerlendirmede bulunabilirsiniz. Doğrudan diğer kullanıcının çevirimiçi mağazası üzerinden gerçekleştirdiğiniz bir işlem sonrasında ise sözkonusu kullanıcı hakkında değerlendirmede bulunamazsınız.3. Müşteri Menüsü Hakkında Sorular

Stocklots24 ne tür e-postalar gönderiyor ve bu e-postalara aboneliğimi nasıl iptal ederim?
Stocklots24 düzenli olarak otomatik e-postalar göndermektedir:
 • Seçtiğiniz kategorilerdeki yeni sunulan ürünleri içeren haftalık kişisel bülteniniz: Bu e-posta üyeliğinizi "kişisel bülten" başlığı altında seçmiş olduğunuz tüm kategorilerdeki işaretleri kaldırararak iptal edebilirsiniz.
 • Aylık gönderilen kişisel istatistikleri, "kişisel istatistikler" başlığındaki işareti kaldırarak iptal edebilirsiniz.
 • Takip ettiğiniz bir ürün satıldığı takdirde bilgilendirme e-postası alıyor olabilirsiniz. Bu tür e-postalar almak istemediğiniz takdirde, takip edilen ürün listesinde yer alan tüm ürünlerin silinmesi gerekir.
Portalı kullandığım dil seçimini nereden ayarlayabilirim?
Stocklots24 'ü kullanmak istediğiniz dil tercihini, müşteri menüsü içinde yer alan "Kullanıcı Bilgilerim" başlığına tıklayarak yapabilirsiniz. Bu değişiklik bir sonraki oturum açmada devreye girer.

Ürün eklemede "Ürün dili" hanesinin anlamı nedir?
Bu özellik ile ürünü tanıtmak/tanımlamak istediğiniz dili seçersiniz. Stocklots24 'ü kullandığınız dil, "ürün dili" varsayılır. Ürününüzü yurtdışına satmak isterseniz, farklı dillerde de tanıtmanız önerilmektedir.

Çok sayıda ürün sunmak istiyorum. Hepsini doğrudan sisteme yükleyebilir miyim?
Tek bir CSV dosyası aracılığıyla 2500 kadar ürünü bir seferde yükleyebilirsiniz. Ayrıca başka CSV dosyaları da yüklemek mümkündür. İzlenmesi gereken yöntem hakkında bilgiye ve örnek CSV dosyasına, müşteri menüsü içinde yer alan "Ürün yükle" başlığından ulaşabilirsiniz.

Anasayfa ürününü giriş sayfasına ya da kategori içine nasıl yerleştirebilirim?
Anasayfa'ya ürün yerleştirebilmek için banka bilgilerinizi veya kredi kartı numaranızı müşteri menüsü içinde yer alan "Ödeme Bilgilerim" başlığı altında belirtmiş olmanız gerekir.
Banka bilgilerinizi belirttiğiniz takdirde, bankanızın Almanya, Avusturya veya Hollanda'da bulunuyor olması ve hesabınızın Avro hesabı olması gerekmektedir.
Bunun dışında başka ülkelerden Anasayfa'ya ürün yerleştirme işlemi ancak kredi kartı ödemesiyle mümkündür.
İşlemi takiben bir sonraki ay başında faturanız otomatik olarak gönderilir ve tutar hesabınızdan çekilir.

İlanlarda hangi görsel formatlara izin veriliyor?
Ürün başına üç görsele kadar yükleme yapabilirsiniz.
Görsellerin uzunluğu ve genişliği dilediğiniz ölçülerde olabilir. Ancak görseller JPG, GIF veya PNG formatında olmalı ve 400 KB'ı aşmamalıdır. Görsel özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız: Adobe-Format veya Microsoft Word-Format.

Bir üyeye mesaj gönderdim. Mesajımın ulaşıp ulaşmadığını nasıl öğrenebilirim?
Stocklots24 sistemi üzerinden gönderilen tüm mesajlar otomatik olarak müşteri menüsü içinde yer alan gönderilen mesajlar kutusuna kaydedilir.

Kişisel bülten nedir?
Kişisel bülteniniz içerisinde sizi ilgilendiren kategorileri seçebilirsiniz. Seçtiğiniz kategorilere ait yeni sunulan ürünlerle ilgili haftalık bir bülten aracılığıyla bilgilendirilir ve böylece hiçbir ilginç ilanı atlamamış olursunuz. Dilediğiniz an kişisel bülten aboneliğinizi iptal etmeniz mümkündür.4. Güvenli Ticaret için Bazı Öneriler

Stocklots24 sizi her türlü dolandırıcılık ve sahtekârlıktan korumak için gerekli önlemleri almaya çalışmaktadır. Sizin de bu riski azaltmak ve şüpheli görünenleri tespit etmek adına uygulayabileceğiniz bir takım önlemler mevcuttur. İnternet ve onun sağladığı anonimlik sayesinde dolandırıcılar her gün yeni yöntemler keşfediyorlar. Bu nedenle, kendinizi korumanız adına aşağıda bir takım önlemleri bir araya getirdik. Temelde, internet üzerinden irtibat kurduğunuz ticaret ortağınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya çalışın.

Burada Stocklots24 'ün birkaç önerisini bulabilirsiniz:


 • Telefon numarası doğru mu?
 • Belirtilen adres doğru mu?
 • Sözkonusu şirket rehberde veya sarı sayfalarda yer alıyor mu?
 • Şirket hakkında olumsuz değerlendirmeler var mı?
 • Ticaret ortağınızdan şu belgeleri talep edin:
  - Vergi levhası
  - Ticaret sicil numarası
  - Kimlik kartı
 • Ticaret ortağınız Stocklots24 'ün sertifikalı üyesi mi?
 • Ticaret ortağınızla şahsi olarak tanışma imkanınız var mı?
 • Ürün kalitesini tespit etmek için numune talebinde bulunun.
 • Büyük miktardaki ödemeler için ön ödemede bulunmayın.
 • Sahibini tanımadığınız bir hesaba para yatırmayın.
 • Ödemeyi, ürün elinize ulaştıktan sonra yapın. Yurtdışı ticaretinde, özellikle Avrupa'da bu ilke benimsenmeye başlanmıştır.
 • Üçüncü bir güvenlik hizmeti kullanın.

Stocklots24'ün ayrıntılı önerileri:

İletişim bilgilerini kontrol edin
Ticaret ortağınız tarafından size verilen adres, telefon numarısı, e-posta adresi gibi tüm bilgilerin doğru ve sözkonusu şirkete ait olup olmadığını kontrol edin. Eğer bir ticaret ortağı size tutarsız bilgiler sunuyorsa, örneğin İtalya'da bir adres ve başka ülkeye ait bir telefon numarası, sözkonusu adresin ve telefon numarasının varlığını yerel bir adres/telefon rehberi aracılığıyla kontrol etmenizi öneririz. Eğer ticaret ortağınız, size başka bir ortağının e-posta adresini veriyorsa ve başka bir şirket için çalıştığını söylüyorsa tüm bu bilgilerin sağlamasını yapmanızı öneririz. Bir dolandırıcının, bağlantısı olmayan bir şirketin e-posta adresini çalıştığı şirket olarak gösterebileceğini lütfen göz önünde bulundurunuz. Herhangi bir e-posta adresinin dolandırıcılık amaçlı kullanılabilmesi basit bir teknik bilgi gerektirmektedir.

Sertifikalı üye
Bir satıcı sertifikalı üye olduğunu söylüyorsa, Stocklots24 üzerinden üyeliğini araştırın.

Ticaret ortaklarınızla şahsi olarak tanışın
Eğer mümkünse ticaret ortaklarınızla yüzyüze görüşün. Her ne kadar internet üzerinden ayrıntılı bilgilere ulaşabiliyor olsanız da yüzyüze görüşmenin sağladığı güveni internet sağlayamaz. Ortağınızın iş konusundaki ciddiyetini bu şekilde değerlendirebilirsiniz. İlk görüşmenizde büyük miktarlarda ödemede yapmaktan kaçının.

Numune ısmarlayarak veya temin ederek kendinizi garanti altına alın
Kalitesinden emin olmadan büyük miktarlarda ürün sipariş etmek yerine, ürünün beklentinize cevap verip vermediğini anlamak için numune ısmarlayın.

Ürünü teslim almadan ön ödeme yapmayın
Ürün siparişinden önce bir satıcı ön ödeme talebinde bulunabilir. Ticaret ortağının tanınmış ve güvenilir olması halinde bu durum hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Fakat ilk defa ticaret yapacağınız bir kişi olması durumunda dikkatli olmanızı öneririz. Ön ödeme yapmadan önce bu kişi hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzdan emin olun veya örneğin üçüncü bir güvenlik sistemi aracılığıyla başka ödeme şekli teklifinde bulunun.
Eğer bu kişi ödeme şekli üzerinde ısrar ediyor ve diğer ayrıntılarla ilgilenmiyorsa ve sizi ön ödeme konusunda zorluyorsa, dikkatli olmanız gereken bir durum söz konusudur. Ödeme yapmanızı istediği hesabın sahibi açıkça belirtilmiyorsa özellikle dikkatli olmanızı öneririz.

Teslimatta ödeme yöntemini kullanın
Teslimatta ödeme yöntemini tercih ettiğinizi belirtin. Böylece karşı tarafın parasını alması, sizin de sipariş ettiğiniz ürünü almanız garanti olur. Bununla birlikte, bazı satıcılar ürünü teslim alacağınızdan emin olmak için küçük ön ödemeler talep etmektedirler. Yüklü miktarlar ödemekten kaçının.

Dolandırıcı mağduru olduysam ne yapabilirim?
Dolandırıldıysanız hiç zaman kaybetmeden yargı yoluna başvurmanızı öneririz. Dolandırıcıların büyük çoğunluğu çeşitli bahaneler ileri sürerek müşterilerini oyalama yoluna giderler. Ödemeyi yapmış olmanıza rağmen 4 haftalık bir süre zarfında ürün elinize ulaştırılmadıysa hiç beklemeden şikayette bulunun. Lütfen şikayet dilekçenizin bir kopyasını da bize göndermeyi unutmayın. Söz konusu satıcının hesabını en kısa sürede bloke edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Umarız bu önerilerimiz size yardımcı olmuştur.5.Destek

Diğer sorularınız için buraya tıklayarak destek birimimize yönlenebilirsiniz.