Ayrıcalıklı B2B toptan satış portalınız

Stocklots24 Logo
Türkiye

Güncel arama

Genel Satış Koşulları

General Terms and Conditions

Genel Satış KoşullarıGiriş:
Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® aşağıda sıralanan domen isimleri altında, ticari amaçlı birçok B2B internet platformunu yönetmektedir:
 • www.restposten24.de (Almanya)
 • www.restposten24.at (Avusturya)
 • www.restposten24.ch (İsviçre)
 • www.restposten24.nl (Hollanda)
 • www.restposten24.be (Belçika)
 • www.restposten24.li (Lihtenştayn)
 • www.stocklots24.de (Almanya)
 • www.stocklots24.nl (Hollanda)
 • www.stocklots24.be (Belçika)
 • www.stocklots24.eu (Avrupa)
 • www.stocklots24.es (İspanya)
 • www.stocklots24.it (İtalya)
 • ...ve diğerleri
1. Genel Hususlar

1.1. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® kullanıcıya, şirketlere yönelik bir platform aracılığıyla, Restposten 24 ve Stocklots 24 Business-to-Business virtüel ticari pazarlarına giriş sağlar. Kullanıcılar tarafından verilen ve ürün arz ve talebini ilgilendiren tüm bilgiler, siteye kayıtlı olsalar da olmasalar da ziyaretçilere açıktır.

1.2. Restposten 24, her türlü mal ve hizmet alım - satımı yapan kişileri, sunduğu bir arz - talep sistemi aracılığıyla bir araya getirir. Platform üzerinden gerçekleştirilen anlaşmalar doğrudan ve sadece ilgili kullanıcıları bağlar ve hükümlülükleri platform dışında uygulanır. İşbu neticede Restposten 24 / Stocklots 24 ve Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® tarafından sağlanan diğer işlemler sadece anlaşma taraflarını bir araya getirme amacı taşımaktadır. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® hiçbir tarafın temsilcisi veya sözcüsü değildir. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® satış anlaşmasının tarafı değildir.

1.3. Restposten 24 ve Stocklots 24 'ün kullanımı, tüccar, sanayici ve aracılara, aynı zamanda şirket sahiplerine ve serbest meslek icra eden şahıslara yöneliktir.

2. Üyelik

2.1 Restposten 24 ve Stocklots 24 üyeliği 94,01 € (bir defaya mahsus ve KDV dahil) olarak ücretlendirilir. Hiçbir ek ücret, satış komisyonu ve yıllık ücret talep edilmez. Kullanıcı, Restposten 24 GmbH 'a kayıt ücretini ödeyeceğini taahüt eder ve ödemeyi havale, Paypal veya Novalnet AG aracılığıyla gerçekleştirir. Kullanıcıya kayıt ücreti konusunda aşağıda listelenen ödeme seçenekleri de sunulmaktadır:
 • PayPal (kullanıcı hesabı anında kullanıma açılır)
 • Sofortüberweisung.de (kullanıcı hesabı anında kullanıma açılır)
 • VISA (kullanıcı hesabı anında kullanıma açılır)
 • Mastercard (kullanıcı hesabı anında kullanıma açılır)
 • American Express (kullanıcı hesabı anında kullanıma açılır)
 • Restposten 24 GmbH banka hesabına havale (ödeme kuruluşun hesabına geçtikten sonra kullanıcı hesabı kullanıma açılır)
3. Anasayfa Ürünleri, Sertifikalı Üyelik ve Satıcı/Şirket Veritabanı

3.1. Kullanıcı, "giriş sayfasına Anasayfa ürünü" veya "bir kategori altına Anasayfa ürünü" yerleştirebilir. Kullanıcı, Anasayfa üzerinde teşhirde kalacak ürün için farklı süreler belirleyebilir. Ürünü sergileme süresi saniyesi saniyesine hesaplanır. Anasayfa ürünlerinin ödemesi sadece otomatik ödeme veya kredi kartı ile yapılır. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® kullanıcı tarafından talep edilen hizmet bedelini, bir fatura ile bir sonraki ay başında bildirir. Kullanıcı tarafından talep edilen hizmetlerin ay sonunu geçmiş olması halinde, ödeme aylık hesap kesim tarihinden önce işleme girer. Kullanıcı ödemenin Libereco Payment Solution KG hizmeti aracılığıyla yapılacağını kabul ettiğini beyan eder. Hesabın yeterli miktarı içermemesi veya herhangi bir nedenden dolayı otomatik ödemenin gerçekleştirilememesi durumunda 12,00 € 'ya kadar dosya ücreti talep edilir. Otomatik ödeme için banka hesabının Almanya, Avusturya veya Hollanda'da bulunuyor ve Avro hesabı olması gerekir.

3.2. Üye, satıcı/şirket veritabanına erişim hakkı elde edebilir. Bu erişim için ödeme, sadece ön ödeme, online bankacılık hizmetleri, kredi kartı veya PayPal aracılığıyla yapılabilir. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® satıcı/şirket veritabanına erişim için fatura keser ve erişim talebinin hemen ardından faturayı gönderir.

3.3. Kullanıcı, "sertifikalı üyelik" talebinde bulunabilir. Sertifikalı üye olabilmek için ödeme sadece ön ödeme, online bankacılık hizmetleri, kredi kartı ve PayPal aracılığıyla yapılabilir. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® sertifikalı üyelik talebi için fatura keser ve sözkonusu üyelik talebinin ardından faturayı hemen gönderir. "Sertifikalı üyelik" için alınan ücret, kullanıcı bilgilerinin teyit edilmesi hizmetinin karşılığıdır. "Sertifikalı üyelik" in verilmemesi durumunda, ücret iadesi yapılmaz. "Sertifikalı üyelik" talebi çok nadir durumlarda reddedilmektedir. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® lüks ürün satışı yapan satıcıların "sertifikalı üyelik" isteme hakkını saklı tutar.

3.4. Fatura ve Restposten 24 / Stocklots 24 tüm işlem ve kullanım belgelerinin gönderimi, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® tarafından e-posta ile gerçekleştirilir. Posta yoluyla fatura gönderimi, kullanıcının talep etmesi durumunda yapılır.

4. Kullanım Koşulları

4.1. Sadece kayıtlı kullanıcılar Restposten 24 / Stocklots 24 'ün sunduğu hizmetlerin tamamından faydalanabilir. Siteye kaydolma durumunda alınan lisans ve kullanım sözleşmesine bağlı abonelik ücreti, platformun kullanılması konusunda ön koşuldur.

4.2. Kaydolmak için, muhtemel kullanıcının online kayıt formunu eksiksiz ve gerçeğe uygun biçimde doldurması zorunludur. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® kayıt bilgilerinin kontrolü ve ilgili kurum ve kuruluşlar aracılığıyla ödeme gücünün doğrulanması hakkını saklı tutar. Ödeme gücünün yetersiz olması veya iflas durumunda, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® üyelik başvurusunu reddetme hakkına sahiptir. İflasın sözleşme yürürlüğe girdikten sonra gerçekleşmesi durumunda, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® hiçbir yazılı bildirimde bulunmaksızın kullanıcı lisansını iptal yetkisine sahiptir.

4.3. Kullanıcıya, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® tarafından bir defaya mahsus ve süresiz kullanım lisansı verilir. Kullanıcı, Restposten 24 / Stocklots 24 'ün sunduğu hizmet, veri ve bilgilerden ancak kişisel kullanımı için faydalanabilir. Kullanıcının, kendisine Restposten 24 / Stocklots 24 aracılığıyla sağlanan ilan, şirket veya kişilere ait bilgileri üçüncü şahıslara bildirmesi ve bu bilgiler yoluyla ticaret yapması yasaktır.

4.4. Kullanım sözleşmesine son verilmesi halinde hiçbir hak talep edilemez. Restposten 24 / Stocklots 24 hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşmeyi sonlandırabilir.

4.5. Restposten 24 / Stocklots 24 'ün internet sayfası ve sunduğu hizmetler ancak sözleşme yapma yetkisi bulunan gerçek ve tüzel kişilere açıktır. Reşit olmayanlar bu haktan yararlanamazlar.

4.6. Kayıt esnasında girilen kişisel bilgiler ve şirket bilgileri tam ve doğru olmalıdır. Özellikle sosyal zümre, yetkili veya kuruluşun temsilinden sorumlu şahıs, irtibat adresi, telefon ve faks numaraları ve ayrıca e-posta adresi mutlaka girilmelidir. Kaydolan kişi, işlemi kendi adına değil de gerçek veya tüzel bir kişinin temsilcisi olarak yapıyorsa, yetkili kişi olduğunu belirtmelidir. Ayrıca Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® gerekli gördüğü takdirde bir vekâletnamenin ibrazı gerekir.

4.7. Kullanıcı kayıt esnasında bir şifre belirler. Kullanıcı, oturum açma bilgilerini gizli tutmalı ve üçüncü şahıslarla paylaşmamalıdır. Kullanıcı, oturum açma bilgilerinden veya bunların kullanımından kaynaklanan her türlü sözleşme ihlali ve hukuki suçtan kendisi sorumludur. Kullanıcı adı, özellikle marka tescili, sembol tescili, isim hakkı gibi başkalarının haklarını ihlal etmemeli ve ahlaki ölçüleri aşmamalıdır.

4.8. Kullanıcı, Restposten 24 / Stocklots 24 üzerinde farklı hesaplar açabilir. Bir hesabın üçüncü bir şahsa devrine izin verilmez.

4.9. Sözkonusu kullanıcı, Restposten 24 / Stocklots 24 'ün Genel Satış Koşulları'nda belirtilen kuralları, ahlaki ölçüleri, yürürlükteki mevzuatı veya başkasının haklarına dayanan kullanım ilkelerini dikkate almadığı takdirde veya Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® 'ün kullanıcının engellenmesine dair yasal bir çıkarı olması durumunda, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® kullanıcı hesabını iptal edebileceği gibi münferid ilanları da bloke etme yetkisine sahiptir. Engelleme işlemine belirtilen durumlarda izin verilir:
 • Kullanıcı kayıt esnasında sahte/yanıltıcı bilgiler verdiği takdirde,
 • Kullanıcı, Restposten 24 'ün kullanım ilkelerine karşı gelerek başkalarının hakkını gasp ettiği veya üçüncü bir şahsın kanıt göstererek haklarının gasp edildiğini iddia ettiği takdirde,
 • Kullanıcı, kendisine Restposten 24 tarafından sağlanan hizmetleri suistimal ettiği takdirde, örneğin kullanım lisansını üçüncü şahıslara verdiği veya kullanıcı lisansı dahilinde ilan, şahıs veya şirket bilgilerini kopyaladığı, çoğalttığı ve dağıttığı veya herhangi bir şekilde bu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaştığı takdirde,
 • Kullanıcının malvarlığı hukuki işlemlere tabi olduğu takdirde,
 • Yeterli öneme sahip herhangi bir başka sebepten dolayı.
4.10. Hesabı engellendiği andan itibaren, kullanıcının, Restposten 24 / Stocklots 24 'ün internet sitesini veya Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® 'ün herhangi başka bir hizmetini kullanması veya üçüncü şahıslara kullandırtması yasaktır. Verilen zararlarda sorumluluk kabul edilmez.

4.11. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® kendisine gönderilen tüm belgelerin onaylı/tasdikli Almanca çevirilerini isteme hakkını saklı tutar.

5. Sözleşmenin Neticelendirilmesi ve Kayıt

5.1. Kullanıcı kayıt esnasında gerekli tüm bilgileri verdikten sonra ve Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® teklifi kabul ettiğinde işbu sözleşme yürürlüğe girer. Sözleşmenin konusu halihazırdaki Genel Satış Koşulları'nda belirtilmiş olup sözleşmenin sonuçlandırıldığı andaki tarife dikkate alınır.

5.2. İşbu sözleşme belirsiz sürelidir.

6. Kullanıcı Adı ve Şifre

Kullanıcı, erişiminin, kullanıcı adı ve şifresi aracılığıyla üçüncü şahıslar tarafından haksız yere kullanılmamasını kendisi denetler. Bilgilerinin usulsüz kullanılması halinde tek sorumlu kullanıcıdır. Kullanıcı, kullanıcı bilgilerinin usulsüz kullanıldığını farkettiği an derhal Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ®'ü uyarmalıdır.

7. Genel İlkeler ve Kullanıcı Yükümlülükleri

7.1. Satıcı İlan ve Teklifleri
a) Satıcı, Restposten 24 / Stocklots 24 üzerinden, yasal çerçeve dahilinde olan ürünler için ilan verebilir. Aynı zamanda ürün talebinde de bulunabilir. İlanı veren kişi, ürün arz veya talebini doğru kategori içine yerleştirerek ürünü hatasız ve eksiksiz tanıtmalıdır. Bu çerçevede, sunulan ürünün değerini düşürecek kusurlar da dahil olmak üzere ürün satışında etkisi olacak tüm özellik ve özgüllükleri gerçeğe uygun şekilde açıklamalıdır. Satıcı, ilanında, ödeme ve nakliye koşullarını, mevcut miktarı, aynı şekilde kanun tarafından öngörülen muhtemel iade haklarını ve kuruluşun künyesi konusunda gerekli bilgileri doğru, düzenli ve eksiksiz belirtmelidir.
Verdiği bilgilerin doğruluğunun kefili ve sorumlusu ilanı veren kişidir. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® ilanı veren kişi tarafından sağlanan bilgilerin doğruluğunu araştırmakla sorumlu tutulamaz. İlan ile ilgili bilgilere ayrılmış alanlar, ilanı veren kişiyle iletişime geçilmesini sağlayacak hiçbir veri ve bilgi (örn. telefon veya faks numarası, e-posta adresi, internet sitesi v.s.) içermemelidir. Sözkonusu uyarının ihlali durumunda, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® ilanı silme ve/veya değiştirme yetkisine sahiptir. Sözkonusu ihlalin devam etmesi durumunda, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® ilanı veren kişinin hesabını engelleme ve silme, aynı zamanda ilanlar yayınlanmadan önce özel olarak kontrol etme yetkisine sahiptir.
b) Bir ürünün çevrimiçi olmasıyla, satıcı kesin bir teklifte bulunmuş olur ve bu ürünün satışını belirtilen fiyat üzerinden gerçekleştirmekle yükümlüdür. Teklifin kabulü halinde, ilgili kişi doğrudan satıcıyla iletişime geçer.
c) Teklifi veren kişi, ilanında belirtilen mevcut ürün miktarını tedarik etme zorunluluğunda ve nihai satış sözleşmesinin yerine getirilmesinden sorumlu olduğunu bilmelidir.
d) Aynı şekilde, satıcı yeni bir siparişe, Restposten 24 / Stocklots 24 üzerindeki ilanla ilgili verilerin silinmesine kadar teklifine bağlı kalacaktır. Satıcı herhangi bir süreyle sınırlandırılmaksızın, ürünün stokları tükendiği takdirde ilanını silmekle mükelleftir.
e) İlanlar otomatik olarak silinmez. Bu nedenle, ilanı veren kişi, ürünün stokları tükendiği takdirde, Restposten 24 üzerindeki ilanını silmelidir.
f) Sözleşme tarafları arasında anlaşmazlık olması halinde, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® haberdar edilmelidir. Sözleşme tarafları, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® 'ü tatminkâr biçimde ve Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® tarafından tespit edilen makûl zaman zarfında sözleşmenin içeriği ve gidişatı hakkında bilgilendirmekle mükelleftir. Aksi durumda veya Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® sözleşme taraflarından birinde ticari olmayan veya yasa dışı yöntemler gözlemlediği takdirde, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ®, Restposten 24 / Stocklots 24 üzerinde yer alan sözkonusu kullanıcı hesabını ve böylece hesabın içerdiği tüm verileri (ilanlar ve gelen kutusu içeriği dahil olmak üzere) engelleme ve/veya silme yetkisine sahiptir. Bu durumda, daha önce ödemesi yapılmış hiçbir ücretin iadesi sözkonusu değildir.

7.2 Teklifler ve Alım Talepleri
Bir talebin yayınlanmasıyla ilgili olarak, alıcı kapalı ilanlar verir. Bu amaçla, alıcı talep ettiği ürünü, doldurulması zorunlu tüm işaretli alanlara gerekli bilgileri girerek tam anlamıyla tarif etmelidir. Talep, alıcıyı bir sonraki siparişe, alıcı olarak Restposten 24 / Stocklots 24 üzerindeki bu talebi silene kadar, talebine bağlı kılar. Alıcı, dilediği an talebini geri çekebilir. Restposten 24 / Stocklots 24 sözkonusu alım talebini, Restposten 24 / Stocklots 24 üzerine kayıtlı teklif veren kişilerin dikkatine sunar. Alım talebi, alıcıyı yükümlü kılan bir beyan değil, teklif çağrısı (invitatio ad offerendum) niteliğindedir. Alıcı Genel Satış Koşulları'nın temel ilkelerini ihlal ettiği takdirde, Restposten 24 / Stocklots 24 bir alım talebini reddetme yetkisine sahiptir. Talepler sadece bir sözleşmenin sonuçlandırılması için verilebilir. Bir satıcı, alım taleplerine cevaben Restposten 24 / Stocklots 24 üzerinden belli bir ilanda bulunur. Alıcı, ilanı kabul ettiği takdirde bağlayıcıdır.

7.3 Alıcının Yükümlülükleri
a) Muhtemel alıcı, Restposten 24 / Stocklots 24 üzerinde ve bir ilanla ilişkili olarak diğer kullanıcıdan kişisel/şirket verileri talebinde bulunduğu andan ve sözkonusu kullanıcıya ilanını kabul ettiğini beyan ettikten sonra, satış sözleşmesi derhal yürürlüğe girer. Alıcı, ödeme yapmak ve ürünleri teslim almakla, satıcı ise gerekli tahkikleri yerine getirmekle yükümlüdür.
b) Diğer Restposten 24 / Stocklots 24 kullanıcılarını da kapsadığı şekilde, alıcının, Restposten 24 / Stocklots 24 üzerinden edinilmiş veriler, posta adresleri, e-posta adresleri, irtibat bilgileri ve/veya ilanlar aracılığıyla, ticari amaçlı, ücretsiz veya ücret karşılığı, diğer bir ifadeyle sözkonusu verileri kişisel veya üçüncü şahısların çıkarları doğrultusunda kullanım amaçlı ticaret yapması; özellikle ilanlara ve adreslere dair verileri herhangi bir şekilde yayınlaması, dağıtması, paylaşması, kaydetmesi ve/veya çoğaltması yasaktır. Aynı şekilde, kayıtlı kullanıcılara Restposten 24 / Stocklots 24 sistemi içinde veya dışında ticari ve/veya istenmeyen (örneğin spam) reklam göndermek yasaktır. Yukarıda ifade edilen yükümlülüklerin ihlali halinde, sözkonusu kullanıcının hesabı derhal engellenir ve Restposten 24 / Stocklots 24 'den çıkarılır.
c) Kullanıcının, sitenin kullanımı esnasında, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® tarafından (ücretsiz veya ücret karşılığı) hizmete sunulmadığı sürece, işlem cihazları, özel programlar (örneğin spyware) veya Restposten 24 / Stocklots 24 ilgilendiren diğer teknik donanımlar kullanması yasaktır.

8. Kullanım Lisansının Kapsamı ve Sözleşmeden Doğan Cezalar

8.1 Restposten 24 / Stocklots 24 sistemine kayıtlı ve web sayfası üzerinde çevirimiçi yer alan ilan, ürün, mal ve şirket listeleri, veri bankası kapsamında telif hakkıyla korunmaktadır. Sözkonusu veri bankasının ve içerdiği verilerin, bir defaya mahsus ve devredilemez biçimde kullanım hakkı, Restposten 24 / Stocklots 24 üzerinde kayıtlı kullanıcılara sözleşmeleri süresince verilmektedir. Sözkonusu kullanıcılar, veri bankasını şahsi olarak lisans bakımından öngörülen sınırlar doğrultusunda kullanabilirler. Böylece kullanıcının (lisans sahibinin) üçüncü şahıslara doğrudan veya dolaylı yoldan bir alt-lisans vermesi, özellikle üçüncü şahıslara verilere veya veri tabanına, kullanıcıya verilmiş lisans aracılığıyla erişim imkanı sağlaması yasaktır. Üçüncü şahıslar adına bir siparişte bulunmak yasaktır. Ayrıca kullanıcıların, öncesinde Restposten 24 / Stocklots 24 sayesinde edinilmiş ilan verenlere dair verileri ücretsiz veya ücret karşılığı, üçüncü şahıslara iletmesi yasaktır. Web sitesinin kendisi, grafik öğeler, görüntüler, logolar, JPEG, PDF dosyaları ve içerikleri telif hakkıyla korunmaktadır. Üçüncü şahısların sözkonusu içerikleri kopyalaması, kaydetmesi, çoğaltması veya yeniden biçimlendirmesi yasaktır.

8.2 Bir önceki 8.1 maddesinin ihlali durumunda, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® mevcut ihlali gidermek adına yaptırım hakkına sahiptir. Sözkonusu ihlal durumunun devamı halinde, yasal süreç başlatılabilir.

8.3 Restposten 24 / Stocklots 24 ilaveten, derhal yürürlüğe girecek biçimde bir kullanıcının kullanım hakkını festhetme ve erişim imkanlarını engelleme yetkisine sahiptir. Lisans kullanımına dayalı ve telif haklarına dair ihlaller, diğer taraftan suç sayılmakta ve dava konusu oluşturmaktadır.

9. İçeriğe Dair Sorumluluk ve Muafiyet Hakkı

9.1 Bir ticari platformun operatörü olarak Restposten 24 / Stocklots 24 kullanıcıya ilanlarını veya ürün taleplerini yayınlama imkanı sağlamaktan memnuniyet duyar. Böylece, Restposten 24 / Stocklots 24 bilgi sağlayıcı olarak hizmet vermekte ve sadece üçüncü sahıslar tarafından oluşturulan içeriklerin yayınlamasını ve erişilebilir hale gelmesini sağlamaktadır. Restposten 24 / Stocklots 24 , kullanıcı tarafından yayınlanmadan önce ilanlar hakkında bilgi sahibi olma imkanına sahip değildir. Restposten 24 / Stocklots 24 , ilan sayısının çokluğu nedeniyle, fiili olarak, yayınlanan ilanları içerik ve yasal yönden, ne denetleme imkanına sahiptir, ne de denetleme zorunluluğundadır. Restposten 24 / Stocklots 24 , ilanlar üzerinde yer alan bilgilere kefil olamaz.

9.2 İlanların bilgilendirici içeriğinden, nesnel veya yasal anlamda sadece kullanıcı sorumludur. Kullanıcı, ürünlerin seçimi, biçimlendirilmesi ve sunumu esnasında, aynı zamanda sunulan ürünlerle ilgili gönderim, hizmete sürüm ve bilgilerin yayınlanmasında yürürlükteki yasal düzenlemeyi dikkate almakla ve koruma amaçlı kanunların, cezai kanunların, kullanma yetkilerinin, telif haklarının (özellikle mülkiyet hakkının yanında, patent hakkı, marka tescili, logo hakkı, isim hakkı ve kişilik hakkının korunmasına dair yasal düzenlemenin) herhangi bir şekilde ihlal edilmemesini gözetmekle yükümlüdür.

9.3 Kullancı, Restposten 24 / Stocklots 24 'e lisans veya telif hakkının, patent, kullanım, çizim veya sunduğu ürünlerin satışına dair gerekli marka haklarının sahibi olduğunu ve aynı zamanda eş kullanım, çoğaltma, yayınlama ve gerekli satış haklarını elinde bulundurduğunu kesin olarak garanti eder. Kullanıcı, Restposten 24 / Stocklots 24 'e çevirimiçi ilanının yukarıda belirtilen telif haklarına aykırı olmadığına dair teminat verir ve hiçbir marka hakkının, isim hakkının veya kişilik haklarını korumaya dair hiçbir yasal düzenlemenin, ilanların veya bilgilerin yayınlanması sonrasında ihlal edilmediğini garanti eder. Rekabet ve yürütme hukuku açısından, sunulan ürünlerin ve reklamlarının yasaya uygunluğundan tek ve yegâne sorumlu, kullanıcıdır.

9.4 Kullanıcı, Restposten 24 / Stocklots 24 'ü, verilerin veya ürün ilanlarının yayınlanması sonucu, her kim olursa olsun üçüncü şahısların hak iddialarından sorumlu tutmamakla yükümlüdür. Kullanıcının bu yükümlülüğü, yapılan iş karşılığında karşı tarafın haklarını, hasarları ve faizleri, aynı şekilde Restposten 24 / Stocklots 24 'ün öne sürülen iddialara yönelik mahkeme karşısında kendini savunması sırasında oluşan tutarlarının ödenmesini (örneğin duruşma ve avukat giderleri) de kapsamaktadır.

10. İlanların İptal Edilmesi ve Kaldırılması

10.1 Restposten 24 / Stocklots 24 , her an, kullanıcının onayına başvurmaksızın, ilanları ve verileri, sözkonusu ilan ve verilerin yasadışı öğeler içermesi, yasayı ve halihazırdaki Genel Satış Koşulları'nı ihlal etmesi, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® 'ün yasal çıkarlarına engel oluşturması halinde, ayrıca yetkililerin veya üçüncü şahısların, Restposten 24 / Stocklots 24 'e ve/veya kullanıcıya karşı içeriği ne olursa olsun önlem alması ve bu önlemlerin yasadışılık ve kanun ihlaline dayandırılması durumunda, silme/iptal etme yetkisine sahiptir.

10.2 Eğer Restposten 24 / Stocklots 24 'e karşı (özellikle ihtarname, tutanak veya şikayet aracılığıyla) bilgilerin açıklanmasına dair önleyici tedbir, tazminat davası ya da bilgilerin paylaşılmasına dair bir kovuşturma sözkonusu ise Restposten 24 / Stocklots 24 , sözkonusu verileri, yürütülen eylemin inandırıcılığını tetkik etmeksizin, geçici süreyle engelleme yetkisine sahiptir.

10.3 Bir ilanın 10.1 ve 10.2 maddelerinde açıklanan gerekçelerle engellenmesi halinde, kullanıcının zararlarının karşılanması ve tazminat hakkı harici tutulmakta, tazminat hakkı kapsamında yer alan Restposten 24 / Stocklots 24 'e veya kullanıcıya karşı her türlü iddia asılsız sayılmaktadır.

10.4 Kullanıcının ilanınından kaynaklanan bir sebeple, Restposten 24 / Stocklots 24 ' e üçüncü şahıslar tarafından kovuşturma açılması halinde, Restposten 24 / Stocklots 24 , bilgi talebinden kaçınmak adına, hukuki süreç dışında da kullanıcıya dair verileri ifşa etme yetkisine sahiptir.

10.5 Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ®, gerek ürünün tanıtımında, gerekse başlıkta veya görsel üzerinde olsun, içeriğinde her türlü iletişim bilgisi (telefon, faks, e-posta, URL vs.) yer alan tüm satış ilanları ve talep ilanlarını silme yetkisine sahiptir. İhlalin devamı durumunda, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® , sayfaya erişimi engelleme yetkisine sahiptir.

11. Verilerin Korunması

11.1 Restposten 24 / Stocklots 24 sözleşmenin amacı dahilinde, kullanıcı verilerini toplama, kayıt altında tutma, işleme ve bu verileri kendi amaçları doğrultusunda kullanma yetkisine sahiptir. Restposten 24 / Stocklots 24 aynı zamanda şu yetkilere sahiptir:
a) Restposten 24 / Stocklots 24 tarafından sağlanan hizmetler çerçevesinde kullanıcı verilerini yayınlama ve iletişime sunma,
b) Yasal zorunluluklar çerçevesinde, kullanıcı verilerini yetkili merciilere iletme,
c) Üçüncü bir şahsın kendi haklarının ihlal edildiğine dair hak iddia etmesi halinde, kullanıcı iletişim bilgilerini sözkonusu üçünci şahsa iletme,
d) Diğer olası durumlarda, kullanıcının onayına başvurarak, sözkonusu kullanıcı verilerini iletişime sunma.

11.2 Restposten 24 / Stocklots 24 ilanlara ilişkin verileri (ilan, metin, düzeltmeler ve e-postalar) yürürlükteki telekomünikasyon sağlayacıları ve tedarikçiler düzenlemesine göre düzenli olarak kaydetmekte ve arşivleme süresi sona erdiğinde silmektedir.

11.3 Kullanıcı, kişisel verilerinin Restposten 24 / Stocklots 24 tarafından pazarlama amaçlı kullanılmasını kabul eder. Bu kategoriye, özellikle genel bilgiler ve reklam öğeleri içiren e-posta gönderimleri, bültenler, AutoMailer'lar ve analog servisler girmektedir. Kullanıcı, bu bilgilerin gönderilmesini istemediği takdirde, her an müşteri menüsü üzerinden iptal edebilir. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® her durumda, Restposten 24 / Stocklots 24 kullanımı ve işleyişi ile ilgili önemli bilgiler içeren e-postaları gönderme yetkisine sahiptir.

11.4 Kullanıcı aynı zamanda, adı, adresi, e-posta adresi ve sözleşmenin gidişatına dair tüm gerekli irtibat bilgilerininin, Restposten 24 / Stocklots 24 tarafından, olağan ticari işlemler çerçevesinde, potansiyel alıcılara veya sözleşme taraflarına sözleşmenin hazırlığı ve yerine getirilmesi amacıyla iletileceğini kabul eder.

11.5 Facebook: Kimliğinizi belirtmeden Restposten 24 ve Stocklots 24 'ün tüm portallarını ziyaret edebilirsiniz. Kişisel verileriniz, kayıt veya herhangi bir portalın ziyareti esnasında, sadece ve sadece sözkonusu verileri rızanızla bize ilettiğiniz takdirde toplanmaktadır. Bununla birlikte, bu farklı portallar Facebook sosyal ağına bağlı "plug-in"ler içermektedir. Sözkonusu plug-in'ler sadece Facebook Inc., 1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, USA tarafından işletilmektedir. Bu plug-in'ler sitemiz üzerinde "Beğen" butonu şeklinde yeralmaktadır. Bu plug-in'lerden birini içeren bir portalımızı ziyaret ettiğiniz takdirde, sürücünüz Facebook sunucusuyla (server) doğrudan bağlantı kurar. Bu bağlantı aracılığıyla, bu plug-in'in içeriği sizin sürücünüze gönderilir ve sözkonusu web sayfası üzerinde belirir. Böylece Facebook'a web sayfamızı ziyaret ettiğiniz bilgisi ulaşır. Web sayfamızı ziyaretiniz sırasında, kendi Facebook hesabınıza bağlı iseniz, Facebook bu ziyareti sizin hesabınızla ilişkilendirebilir. Örneğin "Beğen" butonu üzerine tıklanarak veya yorum yazarak, bu plug-in'lerle etkileşime geçildiğinde, sözkonusu bilgi doğrudan Facebook'a gönderilir ve orada kaydedilir. Bu tür bir bilgi gönderiminde bulunmak istemediğiniz takdirde, portallarımızdan birini ziyaret etmeden önce Facebook oturumunuzu kapatmanızı öneriyoruz. Facebook tarafından veri toplanmasının amaç ve boyutu, bu verilerin işlenişine ve kullanımına dair bilgiler, ayrıca sözkonusu işleniş ve kullanımdan doğan haklar, özel alanınızın korunmasına dair açıklamalarla ilgili olarak lütfen Veri Kullanımı İlkesi 'ne tıklayınız. Kişisel verilerinizin işlenişi, toplanması ve kullanımı ile ilgili sorunuz olduğu veya bilgi, düzeltme ya da verilerinizin silinmesi talebinde bulunmak istediğiniz durumda, lütfen verilerin korunmasından sorumlu Markus Filler, Restposten24 GmbH başvurunuz.

11.6 Google Analytics: Restposten 24 ve Stocklots 24 'ün tüm portallarında, Google Inc. tarafından sağlanan bir internet analiz sistemi olan Google Analytics kullanılmaktadır. Google Analytics, bilgisayarınızda kayıtlı olan, Restposten 24 ve Stocklots 24 'ün farklı portallarının kullanımını analiz etme imkanı sağlayan cookie'ler kullanmaktadır. Portallarımızı kullanımınız sırasında bu cookie'ler tarafından sağlanan bilgiler ve IP adresiniz, Google sunucusuna gönderilir ve orada kaydedilir. Google bu bilgileri, portal kullanımınızı tespit etmek amacıyla kullanmaktadır. Web sitesinin kullanımıyla ilgili bildirimler, Google yetkililerinin hedefleri doğrultusunda, web sitesiyle ilgili diğer ödemeleri sağlamak amacıyla oluşturulmaktadır. Yasal düzenlemeler çerçevesinde veya üçüncü şahıslar tarafından Google hesabına sözkonusu verilerin işlenmesi durumunda, Google bu bilgileri üçüncü şahıslara bildirebilir. Her koşulda Google IP adresinizi, diğer Google verileriyle ilişkilendirmeyecektir. Sürücünüzün ayarlarında yapacağız bir değişiklik aracılığıyla cookie'lerin yerleşmesini engelleyebilirsiniz. Sözkonusu ayar değişikliğinin, portallarımızın bazı işlevlerine erişiminizi sınırlayabileceğini unutmayınız. Bu portalın kullanımıyla, yukarıda belirtilen amaçla ve şekilde, Google tarafından toplanan, sizi ilgilendiren verilerle gerçekleştirilen işlemi kabul etmiş sayılırsınız. Google'ın bilgileri ne şekilde topladığı ve nasıl kullandığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Gizlilik Politikası üzerine tıklayınız.

12. Restposten 24 'in Hizmetleri ve Kullanımı

Restposten 24 / Stocklots 24 tarafından kullanıcılara sunulan hizmetler ve web sitesi hiçbir kalite veya kullanım garantisi taşımamaktadır.

13. Sorumluluğun Sınırlandırılması

13.1 Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ®, Restposten 24 / Stocklots 24 üzerinde yer alan bilgi, tavsiye ve önerilerin veya Restposten 24 / Stocklots 24 aracılığıyla ulaşılan bilgi ve ilanların doğruluğu ve eksiksizliği hakkında hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

13.2 Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® ürünün teslim edilmemesi, geç teslim edilmesi veya hasarlı, hatalı teslim edilmesi durumunda oluşan hasarlarda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Böyle bir durumda alıcının muhatabı satıcının kendisidir.

13.3 Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® 'ün yasal temsilcileri veya vekillerinden birinin ağır ihlal ve kasıtlı ihmalinden kaynaklanmadığı sürece, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® ilanlanların silinmesi veya silinmemesi durumunda oluşan zararlarda sorumluluk kabul etmemektedir. Kasıtlı ihmalden kaynaklanan durumda, bu sorumluluk 200,00€ ile sınırlıdır.

13.4 Temel sözleşme yükümlülüklerinin ihlal edilmesi durumları dışında, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® olası zararlar için şirketler açısından, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ®, 'ün yasal temsilcileri veya yetkililerinden birinin ağır ihlal ve kasıtlı ihmalinden kanıtlanmadığı sürece hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir. İşbu sorumluluğun sınırlandırılması, kâr kaybı ve dolaylı zararlardan doğan tazminatları da kapsamaktadır. Kanunda öngörülen sorumluluk yükmü çerçevesinde, Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® sadece sözleşmede öngörülen özgün zararlardan sorumludur.

13.5 Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® tüketiciler açısından, sadece ağır ihlal ve kasıtlı ihmalden kaynaklanan durumlarda sorumludur. Temel sözleşme yükümlülüklerinin ihlal edilmesi, eksik ödeme veya kendisi üzerine yüklenen bir hizmetin yerine getirilememesi durumunda Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® hatalı eylemler için sorumluluk kabul etmez. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® , kasıtlı ihmal ve ağır ihlal durumları haricinde, sadece sözleşmede öngörülen özgün zararlardan sorumludur.

13.6 Sözkonusu sorumluluk sınırlamaları ve kısıtlamalar, hasarlı ürünlerin yol açtığı sorumluluk, hayati, bedensel ve sağlıksal zararlar veya zorlayıcı değerde hukuk kurallarının ihlaline bağlı iddialar durumunda işleme konmaz.

13.7 Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ®, Restposten 24 / Stocklots 24 'ün kullanım ve idaresi dahilinde kullanılan serverleri ilgilendiren donanım veya yazılım hataları, kullanıcının yerel sistem üzerinde yer alan verilerinin silinmesi, virüs bulaşması, Restposten 24 / Stocklots 24 'ün mevcut olmaması gibi dolaylı hatalar veya kullanıcının yerel sisteminde meydana gelen donanım ve yazılım hasarları konusunda hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir. Bütünlük, uygunluk veya veri kurtarma (örneğin Restposten 24 / Stocklots 24'ün kullanımı dahilinde kullanılan veri tabanının çökmesi durumunda) hakkı yoktur.

14. Yetkili Mahkeme ve Uygulanacak Hukuk

14.1 Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® 'ün sözleşme ortağının bir şirket olması durumunda, işbu Genel Satış Koşulları kapsamında kullanım sözleşmesi/lisansı, tek uygulayıcı ve Birleşmiş Milletler anlaşmaları uluslar arası ticari satış sözleşmelerinde yer alan Almanya Federal Cumhuriyeti'nin maddi hukukuna tabidir.

14.2 Kullanım ve işbu Genel Satış Koşulları sözleşmesinden kaynaklanan her türlü hukuki ihtilaf durumunda, tek yetkili mahkeme Darmstadt'tır.

15. Genel Satış Koşulları Üzerinde Yapılacak Değişiklikler ve Teminat Şartı

15.1 Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® her an, herhangi bir gerekçe göstermeksizin işbu Genel Satış Koşulları üzerinde değişiklik yapma yetkisine sahiptir. Üzerinde değişiklik yapılan koşullar, sözkonusu değişiklikler yürürlüğe girmeden iki hafta önce kullanıcıya e-posta yoluyla gönderilir. Kullanıcı, yeni Genel Satış Koşulları'nı içeren e-postanın tarafına gönderilmesinin ardından, iki haftalık bir süre zarfında itirazda bulunmazsa, üzerinde değişiklik yapılan Genel Satış Koşulları kullanıcı tarafından kabul edilmiş sayılır. Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® , yeni koşulları içeren e-postada iki haftalık itiraz süresini açık biçimde hatırlatacaktır.

15.2 Bu sözleşme maddelerinden birinin tamamı veya bir kısmı geçersiz sayıldığı veya yasal geçerliliğini kaybettiği takdirde, sözleşmenin ve Genel Satış Koşulları'nın kalan kısmının geçerliliği tartışmasız devam eder. İptal edilen maddenin yerine sözleşmenin amacına ve konusuna uygun geçerli bir maddenin oluşturulduğu göz önüne alınır. Bu olası bir yasal boşluk için de geçerlidir.

15.3 Ek anlaşmalara ancak yazılı yolla dava açılabilir.

16. Genel Satış Koşulları'nın Dili

16.1 Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® kullanıcıya, Genel Satış Koşulları'nın (AGB) Türkçe bir çevirisini sunmaktadır. Kullanıcı, sözkonusu çevrinin sadece ve sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanıcının Restposten 24 GmbH / Stocklots 24 ® 'e karşı sözleşmeden doğan yükümlülüklerinin Genel Satış Koşulları'nın Almanca sürümünden kaynaklandığını unutmamalıdır.

16.2. Genel Satış Koşulları'nın Almanca sürümü ile çevrisi arasında uyumsuzluk olması durumunda, Genel Satış Koşulları'nın Almanca sürümü dikkate alınacaktır.

KAYIT

Güncelleme: 01.01.2017 © 1995-2017 Restposten24 GmbH / Stocklots24®